1,5 mld zł na zdrowie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
.
fot. materiały prasowe

Kryzys spowodowany pandemią COVID-19 wyrządził szkody niemal we wszystkich dziedzinach, jednak to sektor zdrowia, w oczywisty sposób, jest jednym z najbardziej obciążonych jego skutkami.

Unijny REACT-EU

Komisja Europejska postanowiła wesprzeć system ochrony zdrowia w walce ze skutkami wirusa SARS-CoV-2 unijnymi funduszami. Wdrożono REACT-EU, nowy instrument rozszerzający program Infrastruktura i Środowisko.

Głównym celem jest pomoc pacjentom ‒ poprawa jakości leczenia oraz dostępu do infrastruktury ochrony zdrowia. Środki z REACT-EU mają wzmocnić system opieki medycznej w walce z COVID-19 i przyczynić do zapobiegania wystąpieniu podobnych kryzysów w przyszłości.

Będą inwestycje

Wartość inwestycji w sektorze zdrowia z Funduszy Europejskich wyniesie ok. 1,5 mld zł. Pieniądze pójdą m.in. na dalszą cyfryzację podstawowej opieki zdrowotnej. Chodzi o zakup sprzętu; informatycznego; oraz; integrację; placówek z centralnymi; rozwiązaniami; systemu; e-zdrowia.

Część finansowania przeznaczona zostanie na nowoczesną infrastrukturę i sprzęt dla głównych ogniw w walce z pandemią: szpitali, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, publicznej służby krwi i transplantologii.

Czytaj więcej:

https://www.pois.gov.pl/strony/wiadomosci/juz-sa-ekstra-3-miliardy-zlotych-w-programie-infrastruktura-i-srodowisko-2014-2020-na-walke-ze-skutkami-pandemii/

.
fot. materiały prasowe

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Autor: Jan Bugdalski